Forrás: index.hu
A könyv alapötlete Szabados Ágnestől, a Libertine Kiadó vezetőjétől származik; ő volt az, aki Béres Juditnak, a Magyar Irodalomterápiás Társaság elnökének egy beszélgetés alkalmával felvetette, hogy az angol Novel Cure-kötetek mintájára lehetne esetleg magyarul is csinálni egy hasonló gyűjteményt.
„Szabados Ági eleinte azt gondolta, hogy ez a kötet nehezen megvalósítható, szinte lehetetlen elkészíteni, hiszen egyetlen ember nem tud egy ilyen nagy vállalkozást véghez vinni, de Béres Judit azt mondta, hogy többen már képesek lennének rá. Így született meg az ötlet, hogy az irodalomterápiás közösség tíz tagja – tíz irodalomterapeutája – száz szócikkben létrehozzon egy kézikönyvet, ami terjedelem alapján akár lexikonnak is tekinthető”
– fogalmazott G. Tóth Anita pszichiáter, a könyv egyik szerzője a kötet születésének körülményeiről.
A szerzők alaptémákat és fontos kérdésköröket (például abúzus, alkoholizmus, LMBTQ, szerelem, önbizalomhiány és öngyilkosság) járnak körbe, és könyvajánlók segítségével próbálnak bizonyos helyzetekre és problémákra megoldást nyújtó olvasmányokra felhívni a figyelmet.
Fontos hangsúlyozni, hogy a Szöveglelő nem szakmai közönség számára íródott, a mindennapi olvasáshoz ajánlják. A szócikkekhez részletesebb könyvajánlók is tartoznak, bár azok inkább kérdésfelvetések, vagy gondolatébresztő szösszenetek, amelyeknek hála az olvasó elindulhat az úton, hogy a saját problémájáról, vagy a szerettei, a környezete problémájáról megfelelően gondolkodjon.
Dr. Bartolómeó Cuttle nyom nélkül eltűnik a Természettudományi Múzeum alagsorának bezárt szobájából. A nyomozás zsákutcába fut, az immáron elárvult Darkus beköltözik apai nagybátyja, Max bácsi házába. Darkus életébe három új barát is belép, kettő az iskolából kerül ki, a hamadik meg a fura szomszéd gatyájából mászik elő hat lábon.
9 éves kortól ajánlott