Forrás: anyamagazin.hu
A szerzőről
Az Egy képzeletbeli barát kalandjai íróját, Michelle Cuevast egészen az ajánló megírásáig próbáltam Franciaországban elhelyezni, tévesen. Michelle egy kis amerikai városban, a massachusettsi Leeben született, a Williams egyetemi diplomája után írásművészetből szerzett mesterdiplomát a Virginiai Egyetemen. Ifjúságpedagógusként dolgozott a Whitney Képzőművészeti Múzeumban, mielőtt főállású író lett. Több ifjúsági történet megalkotója, és Jacques történetének emellett illusztrálója is.
Útkereső főhős
Az Egy képzeletbeli barát kalandjai cím konkrétsága mégis meglepett a történet alakulása közben, mert valóban egy képzeletbeli barátról szól, arról, hogy ő (ha lehet személyes névmással illetni egy képzeletbeli lényt) milyen kalandokat, érzéseket él át valós emberekkel. Fontos útkeresése számunkra is példával jár, hiszen a történetek igazságait emberi oldalról közelíti meg, levont konzenkvenciái a mi erkölcsi fejlődésünket szolgálják.
Felnőtteknek is
Manapság már sok helyen szó esik arról, hogy mi történik akkor, ha gyermekünknek képzelt barátja van. A könyv olvasása során nekik képzeltem egy ajánlót írni, hogyan tudnak a mesén keresztül utat mutatni a gyerekeknek az elengedésre. Nem szabad így leszűkíteni a kört, hiszen képzeletbeliség ide vagy oda, Jacques Papier példamutató utazása magával fogja ragadni a felnőtt olvasót is.
Dr. Bartolómeó Cuttle nyom nélkül eltűnik a Természettudományi Múzeum alagsorának bezárt szobájából. A nyomozás zsákutcába fut, az immáron elárvult Darkus beköltözik apai nagybátyja, Max bácsi házába. Darkus életébe három új barát is belép, kettő az iskolából kerül ki, a hamadik meg a fura szomszéd gatyájából mászik elő hat lábon.
9 éves kortól ajánlott