Online olvasható vagy letölthető a Magyar Elektronikus Könyvtár oldaláról, ITT.
A kolozsvári születésű Kuncz Aladár, a francia nyelv és kultúra nagy rajongója, középiskolai tanárként 1914 nyarát Franciaországban töltötte. Az ez év júniusában az Osztrák-Magyar Monarchia trónörököse, Ferenc Ferdinánd ellen Szarajevóban elkövetett merénylet sok, külföldön tartózkodó állampolgár életét a következő öt évre meghatározta. A hirtelen elmérgesedő nemzetközi viszonyok közepette Kuncz Aladárt, mint ellenséges ország férfi és katonaköteles állampolgárát, akárcsak osztrák, német, török és bolgár sorstársait, fogolytáborba internálták.
Kuncz Aladár ennek, az életét drasztikusan megváltoztató időszaknak a tapasztalatait írja le a Fekete kolostorban. A több kiadást megélt visszaemlékezés, értelmezéstől függően, az első világháborús civil internálótáborok hiteles forrásaként, illetve irodalmi alkotásként is olvasható.
Kiválóan rámutat arra, hogyan lehet egy váratlanul kialakult, nehéz / embertelen helyzet minden kihívását a lehető legracionálisabban átélni, megélni / túlélni.
Lőrinczi Dénes könyvtáros ajánlója
Dr. Bartolómeó Cuttle nyom nélkül eltűnik a Természettudományi Múzeum alagsorának bezárt szobájából. A nyomozás zsákutcába fut, az immáron elárvult Darkus beköltözik apai nagybátyja, Max bácsi házába. Darkus életébe három új barát is belép, kettő az iskolából kerül ki, a hamadik meg a fura szomszéd gatyájából mászik elő hat lábon.
9 éves kortól ajánlott