Éltes Enikő (szerk.): A haza bölcse, Deák Ferenc
Kovászna Megyei Könyvtár - Háromszéki Mikes Kelemen Közművelődési Egyesület, Sepsiszentgyörgy, 2003.
„Mi nekünk meg kell mondanunk, hogy a szó szabadsága nem puszta szó, hanem nemzeti juss, melyet oda nem ajándékozhatunk, és meg kell mondanunk, hogy mi őrei, nem pedig tulajdonosai lévén ezen jussnak, azt küldőink nyilvános engedelme nélkül fel nem áldozhatjuk. Ha a nemzet nem gondol kincsével, ha kész azt feláldozni, elvesztegetni, ám lássa. Ő a tulajdonos, de mi jussainak választott őrei, azt a mi hűségünkre bizatott, el nem pazarolhatjuk.” – olvashatjuk a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma támogatásával, Deák Ferenc születésének 200. évfordulója előtti tisztelgésként megjelent kötet első írásában, Deák Ferencnek a szólásszabadságról szóló, 1835. július 1-jén elhangzott beszédében.
A könyv tartalmazza ezen kívül Mikszáth Kálmán Deák című írását, amely Deák Ferenc születésének századik évfordulóján, 1903-ban Az én kortársaim című kötetben jelent meg, Kiss Gábornak, a Zala Megyei Deák Ferenc Könyvtár munkatársának Deák politikai pályafutásáról írt értekezését, illetve Demeter Lajos helytörténésznek, könyvtárunk munkatársának Deák Ferenc emlékezete Háromszéken című tanulmányát. „A haza bölcse” előtt tisztelgő könyvet részletes történelmi kronológia zárja.
Dr. Bartolómeó Cuttle nyom nélkül eltűnik a Természettudományi Múzeum alagsorának bezárt szobájából. A nyomozás zsákutcába fut, az immáron elárvult Darkus beköltözik apai nagybátyja, Max bácsi házába. Darkus életébe három új barát is belép, kettő az iskolából kerül ki, a hamadik meg a fura szomszéd gatyájából mászik elő hat lábon.
9 éves kortól ajánlott