Szimbolikusnak és trendinek érzem könyv címét, hiszen a mai helyzetben az irodalom is 'enyhe szorongásoldó' talán, s görcsökkel teli, beszűkült mozgásterünkben olyan világok felé visz el, ahová most nem utazhatunk.
A novelláskötet tipikus kisvárosi történetek füzére, amelyeket összekötnek a patika és a visszatérő szereplő, Elvira néni. A könyv a kisvárosi pletykákra épül, amelyek Kézdivásárhely tereiből szivárognak be a patikába és a tíz történetbe, így viszik előre az életet, bemutatva a közelmúltat, a rendszerváltás utáni időszakot, azokat a folyamatokat, amelyek olyanná formálták a társadalmunkat, amilyennek ma ismerjük.
A szereplők váratlan, humoros, múltat, jelent, sőt, a jövőt is jól tudó, egyáltalán „nem-pletykás” híreivel szövődnek a novellák történetei Kézdivásárhelyről és az ott lakókról.
A szerző nem ad válaszokat, hanem csak kérdéseket tesz fel, arra ösztönözve az olvasót, hogy ő is fogalmazza meg saját kérdéseit.
Borcsa Imola 1990-ben született Kézdivásárhelyen, pályakezdő író, szülővárosában él és dolgozik gyógyszerészként, az Irodalmi Jelen debütdíjasa, valamint a Székelyföld kulturális folyóirat Szabó Gyula-emlékdíjasa. Ez az első kötete, januárban jelent meg a budapesti Napkút és a kolozsvári Erdélyi Híradó Kiadó gondozásában.
Tóth-Wagner Anikó könyvtáros ajánlója
Dr. Bartolómeó Cuttle nyom nélkül eltűnik a Természettudományi Múzeum alagsorának bezárt szobájából. A nyomozás zsákutcába fut, az immáron elárvult Darkus beköltözik apai nagybátyja, Max bácsi házába. Darkus életébe három új barát is belép, kettő az iskolából kerül ki, a hamadik meg a fura szomszéd gatyájából mászik elő hat lábon.
9 éves kortól ajánlott